Citroen Aircross Concept w pełnej krasie

Citroen zaprezentował SUVa czerpiącego garściami ze stylistyki C4 Cactus.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, Citroen opublikował zdjęcia swojego koncepcyjnego corssovera Aircrossa. Wraz z nimi pojawiła się naturalnie informacja prasowa, ale skupiająca się głównie na podkreślaniu wyjątkowości stylistyki i oryginalności założeń projektantów.

To, co możemy sami wywnioskować patrząc na auto, to jego spore podobieństwo do modelu C4 Cactus. Oznaczać to może, że choć samochód wygląda bardzo futurystycznie i nietypowo, produkcyjna wersja może się różnić od niej tylko w niewielkim stopniu. Citroen najwyraźniej jest zadowolony z tego jak odbierany jest Cactus i chce, aby Aircross powtórzył jego sukces.

Reklama

Możemy być pewni również co do tego, że wnętrze, choć zauważalnie zmienione, ma spore szanse na zachowanie najważniejszych założeń. Minimalistyczny design i dwa ekrany o przekątnej 12 cali (jeden pełniący rolę wskaźników, drugi zastępujący większość przełączników) znamy już z C4 Cactus, nie byłoby to zatem nic zaskakującego. Ciekawostką jest fakt, że ekran po prawej stronie można przesuwać, dzięki czemu jest wygodniejszy w obsłudze dla pasażera, a także połączyć w jeden wyświetlacz, obsługiwany touchpadami umieszczonymi na kierownicy.

To, czego z pewnością nie zobaczymy w produkcyjnym aucie, to wyjątkowo ciekawie zaprojektowane fotele (chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby pozostawić charakterystyczną tapicerkę) oraz tylne drzwi otwierane "pod wiatr". Same fotele wyposażono w niezależne systemy głośnikowe oraz mikrofony, co ma ułatwić konwersacje.

Koncepcyjny Citroen Aircross jest hybrydą typu plug-in, której przednie koła napędzane są przez 218 konną jednostkę 1.6 THP, a tylne przez elektryczny motor o mocy 95 KM. W sumie kierowca ma do dyspozycji aż 313 KM, co pozwala na sprint do 100 km/h zaledwie 4,5 s. Jednocześnie, dzięki możliwości przejechania do 50 km na samej tylko energii elektrycznej, średnie spalanie może wynieść jedynie 1,7 l/100 km.

Citroen Aircross na żywo zostanie zaprezentowany za dwa tygodnie na salonie samochodowym w Szanghaju.

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama