Reklama

Całkiem nowa klasa C na pierwszym filmie!

Odważna, by nie użyć słowa zadziorna, stylistyka nowej klasy A i wprowadzenie na rynek usportowionego CLA zjednała Mercedesowi przychylność młodszej klienteli.

Nowe auta ze Stuttgartu znów sprzedają się jak ciepłe bułeczki, kolejnym krokiem w kierunku odmłodzenia oferty, jak i średniego wieku nabywców, ma być zupełnie nowa klasa C.

Reklama

Chociaż auto zaprezentowane zostanie oficjalnie na styczniowym salonie motoryzacyjnym w Detroit, Niemcy uchylili właśnie rąbka okrywającej je tajemnicy. Wiadomo już, że samochód zbudowany zostanie na nowej platformie, dzięki czemu o 9 cm zwiększy się np. rozstaw osi. Auto ma być też o około 80 kg lżejsze od obecnie wytwarzanej generacji.

Na liście wyposażenia opcjonalnego, oprócz automatycznej skrzyni 7G-Tronic, pojawi się też nowa przekładnia o 9 przełożeniach, która oferowana jest już w najnowszym wcieleniu klasy S.

Mimo że kształty karoserii wciąż pozostają zagadką, Mercedes zdecydował się właśnie na opublikowanie pierwszego filmowego zwiastuna zapowiadającego nowy model. Jak wam się podoba?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mercedes klasy C

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama