BMW i4 M - elektryk na sportowo

Produkcyjna wersja elektrycznego modelu i4 nie została jeszcze zaprezentowana, ale już teraz BMW zapowiedziało, że powstanie jego usportowiona wersja.

Model i4, będący elektrycznym sedanem klasy średniej, powinniśmy zobaczyć w wersji produkcyjnej pod koniec bieżącego roku. Biorąc pod uwagę stylistykę niedawno zaprezentowanej serii 4, seryjne i4 nie powinno znacząco się różnić od pokazanego jakiś czas temu konceptu.


Mimo tego, że wszelkie informacje na temat elektrycznego sedana są jeszcze tajemnicą, już pojawiły się doniesienia o opracowywaniu jego usportowionej wersji, czym zajmuje się oczywiście dywizja M. Według owych doniesień auto otrzyma dwa silniki elektryczne (najpewniej po jednym na oś), które będą generować łącznie 530 KM. Przyspieszenie do 100 km/h ma wynosić około 4 sekundy, a prędkość maksymalna zostanie ograniczona do 200 km/h.

Reklama

Mówi się także, że i4 M otrzyma baterię o pojemności 80 kWh oraz że przejedzie nawet 600 km na jednym ładowaniu, co wydaje się być prognozą wielce optymistyczną. Szczególnie biorąc pod uwagę moc tego modelu.

Powstanie usportowionej odmiany i4 jest właściwie pewne, pozostaje jedynie pytanie, kiedy zobaczymy jej wersję produkcyjną. Podobno ma to nastąpić już w przyszłym roku.

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy