Reklama

Będzie zupełnie nowy VW!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Volkswagena, którzy po premierze "nowego" passata popadli w depresję.

To, że począwszy od szóstej generacji golfa, prezentując kolejne modele Niemcy wyraźne idą na łatwiznę, nie oznacza jeszcze ze zapomnieli już, jak buduje się nowe samochody od podstaw. Dowodem na to ma być produkcyjna wersja auta o nazwie volkswagen bluesport concept, którego prototyp wywołał prawdziwą sensację na targach w Dertoit w 2009 roku.

Przypomnijmy, że auto napędzane jest umieszczonym centralnie dieslem o mocy 180 KM. Jednostka osiąga 350 Nm momentu obrotowego, a napęd - za pośrednictwem zautomatyzowanej przekładni DSG - trafia na koła tylne. Dwumiejscowy roadster osiąga prędkość maksymalną 230 km/h i przyspiesza do 100 km/h w 6,6 s. Pojazd waży 1200 kg i zużywa średnio 4,3 l oleju napędowego na 100 km. W stosunku do prototypu, wersja produkcyjna zostanie nieco "ułagodzona". Samochód zbudowany zostanie w oparciu o nową płytę podłogową, ale - dla obniżenia kosztów - większość elementów zawieszenia pochodzić ma z golfa. Nie jest też pewne, jakie silniki znajdą się w ofercie. Można się spodziewać, że jednym z nich będzie 1,6 litrowa, turbodoładowana, benzynowa jednostka o mocy 220 KM.

Samochód w wersji produkcyjnej zadebiutuje najprawdopodobniej w 2013 roku na salonie we Frankfurcie. Auto trafić ma na rynek w 2014 roku.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wiadomość | auto | samochód | Volkswagen

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy