Reklama

Peugeot e-208 doczeka się kolejnego odświeżenia. Nowy silnik i większy zasięg

Po pierwszej optymalizacji dokonanej pod koniec ubiegłego roku, Peugeot e-208 otrzyma kolejne istotne zmiany technologiczne. Wśród nich znajdzie się m.in. nowy silnik pochodzący z modelu e-308 oraz usprawnienia efektywności energetycznej.

 

Nowy napęd, większy zasięg

Nowa wersja bezemisyjnego Peugeota e-208 będzie wyposażona w silnik o mocy 156 KM, dysponujący momentem obrotowym 260 Nm. Jak przystało na samochód elektryczny, wspomniany moment będzie dostępny już od 0 km/h. Zarówna sama jednostka, jak i cały zespół trafią do pojazdu bezpośrednio od większego brata - modelu e-308.  

Dzięki temu zabiegowi, zasięg samochodu wzrośnie nawet o 38 km i pozwoli na pokonanie do 400 km na jednym ładowaniu - przynajmniej jeśli wierzyć danym od producenta. Nowy będzie także wysokonapięciowy (400 V), bardziej efektywny energetycznie akumulator trakcyjny o całkowitej pojemności 51 kWh (48,1 kWh pojemności użytecznej).

Reklama

Efektywność energetyczna była zresztą jednym z kluczowych założeń optymalizacji układu napędowego modelu e-208. Dzięki wysiłkom zespołu inżynierów średnie zużycie energii udało się zmniejszyć do rekordowo niskiego poziomu około 12 kWh na 100 km.

Wszystkie zalety pierwszej optymalizacji zostały zachowane

Już pod koniec 2021 r. Peugeot e-208 był poddany pierwszym technologicznym udoskonaleniom mającym na celu zwiększenie efektywności energetycznej. Także one pozwoliły zwiększyć zasięg samochodu - zwłaszcza w chłodniejsze dni.

Francuski producent zastosował nowe opony o niskich oporach toczenia oraz wprowadził istotne zmiany w przełożeniach przekładni redukcyjnej, które wpłynęły na wydajność samochodu w czasie jazdy poza miastem i na autostradzie.

Nowy Peugeot e-208 trafi do sprzedaży w 2023 r. Na ten moment producent nie podał cen zaktualizowanego modelu. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Peugeot | Peugeot e-208 | samochody elektryczne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy