Reklama

Rynek paliw

Ceny paliw. Tąpnięcie na stacjach, skali nikt się nie spodziewał

Początek sierpnia okazał się dobry dla kierowców. Ceny paliw mocno spadły i znacznie odbiegają już od rekordowych poziomów, przekraczających 8 zł za litr. Dziś można zatankować poniżej 7 zł, czyli znacznie taniej, ale - oczywiście - wciąż bardzo drogo.

Jak informuje e-petrol, spadki cen paliw w sprzedaży hurtowej, jakie obserwowaliśmy od początku sierpnia, spowodowały, że kierowcy w Polsce płacą za tankowanie wyraźnie mniej niż tydzień temu. 

W ciągu tygodnia ceny paliw spadły o kilkadziesiąt groszy

Litr benzyny 95-oktanowej potaniał o 33 grosze i aktualnie kosztuje 6,86 zł. Takie poziomy cenowe ostatnio obowiązywały dla tego paliwa w maju br. Podobnej skali obniżka dotyczy również oleju napędowego, który jest tańszy o 32 grosze i płaci się za niego przeciętnie 7,13 zł/l. 

Symbolicznie, bo 4 grosze na litrze potaniał autogaz LPG, który oferowany jest na stacjach średnio po 3,27 zł/l.

Reklama

Ceny paliw. Gdzie zatankujemy najtaniej, a gdzie najdrożej?

Jak informuje e-petrol, na paliwowej mapie Polski wyróżnia się dziś województwo łódzkie, w którym e-petrol.pl odnotował najniższe ceny benzyny Pb95, diesla oraz autogazu. Wynoszą one odpowiednio: 6,80; 7,10 i 3,11 zł/l (taka sama średnia cena benzyny obowiązuje w tym tygodniu także na Pomorzu).

Tankowanie benzyny 95-oktanowej jest aktualnie najdroższe w województwie zachodniopomorskim, gdzie za jej litr płaci się średnio 6,94 zł. Diesel z ceną 7,20 zł/l jest najdroższy w województwie lubuskim i na Podkarpaciu, a LPG kosztuje najwięcej na Dolnym Śląsku - 3,49 zł/l.

***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy