Reklama

Polskie drogi

Wbiegła na przejście, została ranna. Przeżyła i ostrzega innych

Śląska policja zainaugurowała akcję "Bezpieczne wakacje". Jednym z jej elementów jest spot z udziałem potrąconej w maju br. w Gliwicach 15-letniej Magdy.

29 maja w Gliwicach nastolatka zza przejeżdżającego autobusu weszła na przejście dla pieszych na czerwonym świetle. Gdy zobaczyła nadjeżdżający samochód zaczęła biec i nie dała kierowcy szansy na uniknięcie wypadku. Została ranna, ale przeżyła. Zdarzenie zarejestrowała kamera monitoringu.

Opowiedziała, jak doszło do wypadku

Magda zgodziła się wystąpić w policyjnym nagraniu, w którym opowiedziała, jak doszło do tego wypadku. Powiedziała, że była rozkojarzona, śpieszyła się do centrum handlowego i nawet nie zdawała sobie sprawy, że weszła na przejście na czerwonym świetle.

Reklama

Przez udział w spocie, nastolatka chce przestrzec pieszych, by zadbali o swoje bezpieczeństwie, bo jeden drobny błąd podczas przechodzenia przez jezdnię, może zniweczyć nie tylko wakacyjne plany, ale nawet życie. 

Tak można zrujnować swoje plany wakacyjne, zdrowie a nawet życie

I niewiele w takiej sytuacji zmienia kwestia winy. Nawet jeśli w świetle przepisów za wypadek będzie odpowiadał kierowca, to życie i zdrowie pieszego zostanie zrujnowane. 

Oto spot przygotowany przez śląskich policjantów, z udziałem 15-letniej Magdy. Warto wziąć go sobie do serca.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: piesi | potrącenie na pasach | wypadek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy