Reklama

Polskie drogi

Uwaga na wzmożone kontrole na Śląsku!

Na większą liczbę policyjnych patroli mogą się natknąć kierowcy na Drogowej Trasie Średnicowej (DTŚ), która biegnie przez centrum aglomeracji śląskiej. Szczególny nadzór w ostatnich dniach to efekt wielu wypadków.

Jak podał w środę zespół prasowy śląskiej policji, tylko w tym roku na tej ponad trzydziestokilometrowej trasie odnotowano prawie 100 zdarzeń drogowych, w pięciu zginęli ludzie.

Reklama

Policjanci przypominają, że DTŚ jest drogą równoległą do autostrady A4, jednak natężenie ruchu na obu jest zbliżone. Biorąc jednak pod uwagę to, że na podobnym odcinku "średnicówka" ma 26 węzłów drogowych, podczas gdy na autostradzie jest ich tylko sześć, poruszanie się po DTŚ wymaga od kierujących jeszcze większego skupienia.

Analiza wypadków na DTŚ wykazała, że ich główną przyczyną jest przekraczanie obowiązujących limitów prędkości. Potwierdzeniem jest to, że w ciągu kilku godzin na 85 kontroli pojazdów aż 80 było spowodowanych przekroczeniem dopuszczalnej prędkości. Jak podkreślono w policyjnym komunikacie, podczas obecności większej liczby policyjnych patroli na tej drodze nie doszło do żadnego zdarzenia drogowego. Policjanci zapowiadają więc, że podobne działania będą kontynuowane.

DTŚ Katowice - Gliwice to najważniejsza, obok odcinka autostrady A4, arteria drogowa w aglomeracji katowickiej. Wytyczona w pobliżu centrów miast obsługuje ruch lokalny. W większości ma po trzy pasy ruchu w każdą stronę.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje