Reklama

Polskie drogi

Uciekał przed policją, wywrócił się na progu

Policjanci zatrzymali 24-latka, który próbował uniknąć policyjnej kontroli. Podczas ucieczki przewrócił się na progu zwalniającym, co zarejestrowała policyjna kamera.

Do zdarzenia doszło w nocy (26.10.2019) około godziny 2:30 na ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy, ale policja dopiero teraz ujawniła nagranie.

Patrol bydgoskiej "drogówki", jadąc nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, zauważył dwóch motocyklistów, którzy mieli podgięte tablice rejestracyjne w pojazdach, uniemożliwiające odczytanie. Policjanci zbliżyli się do nich.

Wtedy jeden z nich nagle przyspieszył. Policjanci zmierzyli mu prędkość. Okazało się, że motocyklista przekroczył prędkość o ponad 50 km/h (116/60 km/h). Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący zaczął uciekać. Nie sygnalizując skrętu w lewo, skręcił w ulicę Gnieźnieńską.

Reklama

Tam, motocyklista wjeżdżając na wzniesienie drogi, na oznakowanym przejściu dla pieszych stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. Mężczyzna został zatrzymany. Był trzeźwy.

Okazało się, że pojazd nie należy do niego. Z relacji 24-latka wynikało, że wziął go z zakładu mechanicznego, w którym pracuje, bez zgody właściciela. Co więcej, w trakcie sprawdzania w policyjnej bazie okazało się, że kierujący nie posiada żadnych uprawnień do kierowania pojazdami.

Ponadto, motocykl nie miał ważnego przeglądu technicznego oraz obowiązkowego ubezpieczenia OC. Policjanci elektronicznie zatrzymali dowód rejestracyjny Kawasaki oraz sporządzili pismo do funduszu gwarancyjnego. Motocykl został zholowany. 24-latek trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się śledczy, którzy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 24-latkowi zarzut niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Za to przestępstwo grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo podejrzany będzie odpowiadać przed sądem za wykroczenia, których dopuścił się podczas jazdy.


Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje