Reklama

Polskie drogi

Trasa S14 - Zachodnia Obwodnica Łodzi. Kiedy zamknięcie ringu?

Do wybudowania został już tylko jeden odcinek trasy S14, który pozwoli domknąć obwodnicę aglomeracji łódzkiej. Zaawansowanie prac sięga 70 proc.

Aglomeracja łódzka już niedługo doczeka się pełnej obwodnicy. Do okalających ją tras A1, A2 i S8 dojdzie ekspresowa droga S14 łącząca węzeł Emilia na A2 z węzłem Róża na S8.

Trasa S14 - 16 km do końca

O oddaniu do użytku odcinka trasy S14 łączącego węzły Łódź Lublinek i Aleksandrów Łódzki pisaliśmy pod koniec czerwca i więcej możecie o tym przeczytać w tekście po lewej. W budowie jest jeszcze ostatni, liczący 16 km odcinek od węzła Łódź Teofilów do autostrady A2.

Prace na tym odcinku są zaawansowane w ok. 70 procentach co oznacza, że jeśli pogoda pozwoli i nie nastąpią żadne nieprzewidziane trudności, a także odbiory techniczne przejdą sprawnie, to całość trasy S14 zostanie oddana zgodnie z planem, czyli na wiosnę przyszłego roku.

Reklama

Trasa S14 - przed kierowcami jeszcze kilka miesięcy utrudnień

Do tego czasu kierowcy korzystający z tej trasy muszą uzbroić się w cierpliwość, bowiem z powodu trwającej budowy węzeł Aleksandrów Łódzki nie zyskał jeszcze swojej docelowej formy. Z tego powodu cały ruch ze strony drogi S8 kierowany jest na DK71, co w godzinach szczytu powoduje zatory na wchodzących w skład węzła rondach.

Węzeł Aleksandrów Łódzki był w czasie prac roboczo nazwany Łódź Teofilów. Z kolei powstający węzeł Zgierz Zachód nosił nazwę Aleksandrów Łódzki. Decyzję o zmianie nazw węzłów podjęła GDDKiA.

Aglomeracja łódzka ze względu na swoje położenie w centralnej Polsce, na przecięciu autostrad A1 i A2, boryka się z problemem dużego ruchu tranzytowego. Domknięcie trasą S14 obwodnicy Łodzi i okolic umożliwi omijanie centrów miast, a co za tym idzie szybszą, płynniejszą i bezpieczniejszą jazdę.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: droga s14

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy