Reklama

Polskie drogi

Spychał radiowóz z drogi, bo tak widział na filmach

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 18-letniemu mężczyźnie, który uciekał samochodem nie chcąc poddać się kontroli drogowej. Podczas ucieczki kierujący wyrzucał z samochodu wszystko co miał pod ręką. Wielokrotnie próbował również zepchnąć radiowóz z drogi. 18-latek stwarzał swoim zachowaniem zagrożenie w ruchu drogowym. Został zatrzymany na terenie Legnicy. Nie miał uprawnień do kierowania autem. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że ucieczkę zaplanował tak jak to oglądał w amerykańskich filmach. Teraz 18-latek będzie odpowiadał przed sądem. Był już wcześniej karany za inne przestępstwa.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Lubina, na ulicy Legnickiej podjęli pościg za kierującym samochodem osobowym marki Volkswagen, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna uciekał w kierunku Legnicy. Funkcjonariusze włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając znak kierującemu do zatrzymania się. Mężczyzna nie reagował. Kontynuował swoją ucieczkę jadąc całą szerokością jezdni, zmuszając inne pojazdy do gwałtownego hamowania lub zmiany pasa ruchu. Kierujący wyrzucał ze swojego samochodu różne przedmioty, m. in. butelki, kołdrę, poduszkę. Stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. W działania pościgowe włączyły się inne patrole z Lubina i Legnicy. 

Reklama

W trakcie próby uniemożliwienia dalszej jazdy uciekającemu mężczyźnie, kierujący golfem doprowadził do kolizji z radiowozem najeżdżając na jego tył.  Po wjeździe do Legnicy, uciekający mężczyzna na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i Rzeszotarskiej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną, co uniemożliwiło mu dalszą jazdę.

Kiedy policjanci upewnili się, że mężczyzna nie odniósł żadnych obrażeń, zatrzymali go. Po wylegitymowaniu okazało się, że kierowca to mieszkaniec  Lubina w wieku 18 lat, znany już policjantom, gdyż był zatrzymywany w związku z innymi przestępstwami. Był trzeźwy.

Na pytanie policjantów dlaczego nie zatrzymał się do kontroli drogowej,18-latek swoje zachowanie tłumaczył  tym, że takie pościgi oglądał w amerykańskich filmach. Chciał, by w jego przypadku wyglądało to podobnie, nie myśląc o tym, że ktoś przez tak nieodpowiedzialne zachowanie może stracić życie. Ponadto, zatrzymany mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Za tak liczne wykroczenia, niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy i niezatrzymanie się do kontroli drogowej, 18-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów od roku do 15 lat.


Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje