Reklama

Polskie drogi

Policjantka dogoniła uciekającego motocyklistę

​Policjanci z grupy SPEED zatrzymali 28-letniego motocyklistę, który w Zielonej Górze wyprzedzał pojazdy pomimo podwójnej linii ciągłej, nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciec. Radiowozem kierowała policjantka, która z kolegą z patrolu udaremniła ucieczkę.

O pościgu poinformował we wtorek rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. "Za niezatrzymanie się do kontroli pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych włączonych przez policjantów, mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia. Ta sprawa trafiła do sądu. Oprócz tego odpowie za popełnione wykroczenia drogowe" - powiedział Maludy.

Reklama

Dodał, że 28-latek nie ma uprawnień do kierowania motocyklami, jego pojazd nie ma badań technicznych, a do tego miał zasłoniętą tablicę rejestracyjną. Kolejne wykroczenie motocyklisty to wyprzedanie na podwójnej linii ciągłej.

Do pościgu za motocyklistą doszło w poniedziałek w Zielonej Górze. Po tym jak nie zatrzymał się do kontroli, próbował zgubić policyjne bmw na leśnych drogach. Bez powodzenia. 

"Kierująca radiowozem policjantka nie dała mu na to szans i wraz z kolegą z patrolu dogoniła i zatrzymała mężczyznę" - dodał rzecznik. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama