Reklama

Polskie drogi

Podczas ucieczki spowodowała poważny wypadek

​Pięć osób zostało rannych w zderzeniu trzech aut osobowych, do którego doszło w niedzielę na drodze krajowej nr 22 w miejscowości Rokicino (Pomorskie) między Chojnicami a Starogardem Gd. Wypadek spowodowała kobieta uciekająca przed kontrolą drogową.

Rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Starogardzie Gd. asp. sztab. Marcin Kunka poinformował, że jedna z osób rannych została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Reklama

"Ze wstępnych ustaleń wynika, że najpierw kobieta kierująca hondą najechała na tył auta jadącego w tym samym kierunku, a następnie zderzyła się z samochodem jadącym z naprzeciwka. Wcześniej, policjanci z drogówki zauważyli, że kobieta ta na skrzyżowaniu wyprzedza inne auta i chcieli ją zatrzymać do kontroli i ukarać mandatem. Kierująca samochodem nie reagowała jednak na sygnały policjantów nakazujące zatrzymanie i uciekając spowodowała ten wypadek" - wyjaśnił Kunka.

Kobieta nie miała uprawnień do kierowania pojazdem. Policjanci pobrali od niej krew w celu sprawdzenia, czy w chwili wypadku nie była pod wpływem alkoholu i środków odurzających.

Po wypadku droga przez kilka godzin była zablokowana.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama