Reklama

Polskie drogi

​Ograniczenie prędkości obwodnicy Krakowa

Na Południowej Obwodnicy Krakowa A4 od 6 grudnia 2019 r. wprowadzono ograniczenie prędkości do 110 km/godz. Ograniczenie obowiązuje od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6.00 do 18.00, czyli podczas największego natężenia ruchu. Ponadto ustawiono znaki ostrzegawcze o tworzeniu się zatorów drogowych.

Reklama

Zmiany wprowadzono na odcinku od węzła Balice I do węzła Kraków Południe i ul. Kąpielowej.

Reklama

Ograniczenie prędkości wprowadzono ze względu na wzrastające natężenie ruchu, tendencję do zakłócenia jego płynności i w konsekwencji tworzenie się zatorów drogowych, szczególnie w godzinach szczytu, głównie w okolicy węzłów i na odcinku pomiędzy węzłami Kraków Południe i Balice I

Celem zmian jest wyhamowanie pojazdów przed końcem kolejki oczekujących na pasach ruchu oraz ostrzeżenie ich o częstych zatorach drogowych. Ma to wpłynąć na zminimalizowanie występujących zdarzeń drogowych, szczególnie kolizji polegających na najechaniu na tył pojazdu.

Ograniczenie prędkości obejmuje niemal cały dwupasmowy odcinek autostrady A4, który i tak nie radzi sobie z natężeniem ruchu i jazda tam zwykle odbywa się z mniejszą prędkością.

Jest to kolejne działanie GDDKiA mające na celu poprawę przepustowości tego odcinka A4. W latach poprzednich wprowadzone zostały zakazy wyprzedzania przez pojazdy ciężarowe.

Natomiast wiosną 2020 roku dla poprawy bezpieczeństwa ruchu w rejonie węzłów planowane są korekty w oznakowaniu poziomym, w rejonie pasów włączeń na wszystkich węzłach. Planowane jest również wydłużenie pasa zjazdowego z kierunku Rzeszowa na Zakopane na węźle Kraków Południe, który korkuje się najczęściej.INTERIA.PL/Policja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje