Reklama

Polskie drogi

Jechał rowerem mając blisko promil. Dostał 2500 zł mandatu

Kolejny pijany rowerzysta został ukarany wysokim mandatem. Tym razem to 32-latek z Podkarpacia. Mężczyzna zatrzymany w Chmielowie otrzymał 2500 zł kary.

W czwartek 27 stycznia około godziny 13, w miejscowości Chmielów (gmina Nowa Dęba) pod Tarnobrzegiem, policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. Przeprowadzone przez podkarpackich stróżów prawa badanie trzeźwości wykazało, że 32-latek jest pijany. Mężczyzna miał 0,84 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze "drogówki" - zgodnie z obowiązującym od 1 stycznia 2022 roku nowym taryfikatorem - ukarali nietrzeźwego mężczyznę grzywną w wysokości 2500 zł.

Policjanci przypominają, że od początku tego roku za kierowanie po drodze publicznej lub w strefie zamieszkania pojazdem innym niż mechaniczny przez osobę nietrzeźwą lub będącą pod działaniem środka działającego podobnie do alkoholu, grozi mandat karny w kwocie 2500 złotych.

***

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy