Reklama

Polskie drogi

23-letni kierowca audi A8 śmiertelnie potrącił dwie osoby. Był pod wpływem narkotyków?

23-letni kierowca audi A8, który we wtorek w Kutnie na przejściu dla pieszych śmiertelnie potrącił dwie osoby, usłyszy prawdopodobnie zarzut spowodowania wypadku drogowego pod wpływem środków odurzających. Mężczyźnie może grozić kara do 12 lat więzienia.

Poinformował o tym w czwartek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania. Przypomniał, że okoliczności wypadku bada Prokuratura Rejonowa w Kutnie.

Reklama

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, do zdarzenia doszło we wtorek przed godziną 22 na przejściu dla pieszych na ul. 29 listopada. Kierujący audi A8 w kolorze czarnym wjechał na pasy na skrzyżowaniu przy ulicy 29 listopada i potrącił dwóch przechodzących mężczyzn w wieku 20 i 34 lat. Obydwaj ponieśli śmierć na miejscu. Jeden z pokrzywdzonych został odrzucony kilkanaście metrów na bok, natomiast drugi przez pewien czas znajdował się na masce samochodu.

Przed mężczyznami szły kobiety, które zdążyły opuścić przejście. Prawdopodobne jest, że audi A8 wjechało na skrzyżowanie przy zielonej sygnalizacji świetlnej. Mimo tego, wszystko wskazuje na to, że kierowca naruszył zasady ruchu drogowego.

"Kierujący audi 23-latek był, co prawda trzeźwy, jednak przeprowadzone dotychczas testy i badania pozwoliły na stwierdzenie w jego organizmie obecności narkotyków. Ustalenia w tym zakresie wymagają pogłębienia. Spowodowane skutki w postaci śmierci dwóch osób, siła uderzenia i uszkodzenia stwierdzone w samochodzie mogą pośrednio wskazywać na prędkość, którą poruszał się kierowca" - wyjaśnił Kopania.

Jak informuje, zatrzymany mężczyzna jest mieszkańcem Kutna i od niedawna był właścicielem samochodu. Według rzecznika, jeszcze w czwartek podjęte zostaną decyzje, co do zarzutów. Dotyczyć one mogą spowodowania pod wpływem środków odurzających wypadku drogowego, w wyniku którego śmierć poniosły dwie osoby. Mężczyźnie może grozić kara do 12 lat więzienia.

Kopania dodał, że audi A8 było sprawne techniczne. Odbywają się sądowo-lekarskie sekcje zwłok ofiar wypadku. Osoby, które były świadkami zdarzenia, mają informacje mogące przyczynić się do odtworzenia jego przebiegu, proszone są o zgłaszanie się do kutnowskiej prokuratury bądź do KPP w Kutnie.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje