Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Polacy popierają konfiskowanie samochodów pijanym kierowcom

Gdy w tragicznym wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę zginęli rodzice dwójki dzieci, resort sprawiedliwości, wykorzystując nastroje społeczne, zapowiadała rychłe zmiany w przepisach, które umożliwią konfiskowanie samochodów pijanym kierowcom.

Ostatecznie na zapowiedziach się skończyło. Zamiast tego zmodyfikowano taryfikator mandatów. Od 1 stycznia większość kar wzrosła kilkukrotnie.

Rząd nadal ma jednak możliwość wprowadzania konfiskaty samochodu za jazdę pod wpływem alkoholu, bez spadków notowań. 66 proc. badanych uważa bowiem, że pijanym kierowcom powinno się odbierać samochody; konfiskacie sprzeciwia się 27 proc. respondentów; 7 proc. nie ma zdania w tej sprawie - wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster dla "Super Expressu".

Badanie zrealizował Instytutu Badań Pollster w dniach 12-13 stycznia na próbie 1044 dorosłych Polaków. 

Reklama

Odbieranie samochodów pijanym kierowcom zakłada opublikowany w Rządowym Centrum Legislacji projekt Ministerstwa Sprawiedliwości. Tyle tylko, że aktualnie nie wiadomo, kiedy projekt miałby być procedowany.

Oprac. Mirosław Domagała

***

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy | konfiskata samochodu

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy