Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Pijany 64-latek prowadził ciężarówkę...

Opolska policja zatrzymała 64-latka, który prowadził samochód mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Jak poinformowała w poniedziałek KW Policji w Opolu, mężczyzna jechał 12-tonowym zestawem w kierunku województwa śląskiego.

Policjanci z Kluczborka otrzymali telefon od kierowcy jadącego drogą krajową nr 11. Jego zaniepokojenie wzbudził styl jazdy prowadzącego ciągnik siodłowy z naczepą.

Dzięki informacjom zgłaszającego policjanci szybko namierzyli pojazd, którego kierowca miał problemy z utrzymaniem zestawu na właściwym pasie ruchu. Jechał w kierunku województwa śląskiego. Po kilku minutach ciężarówka została zatrzymana przez mundurowych.

Zatrzymany to 64-letni mężczyzna. Po przeprowadzeniu badania na zawartość alkoholu okazało się, że miał ponad 2 promile w organizmie. Kierujący za swoje przewinienie odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

Reklama

Policja wyraża uznanie i dziękuje świadkowi, który widząc realne zagrożenie, zareagował właściwie i natychmiast powiadomił policję, dzięki czemu prawdopodobnie udało się zapobiec tragedii na drodze.

***

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne