Reklama

Jazda (bez)alkoholowa

Konfiskata auta za powtórną jazdę po pijanemu

Kierowcy, którzy po raz drugi w ciągu roku siądą na Białorusi za kierownicą w stanie nietrzeźwym, ryzykują konfiskatą samochodu. Dziś wchodzi w życie ustawa przewidująca taką karę.

Nowa ustawa weszła w życie o północy. Przewiduje ona grzywnę za pierwszą jazdę w stanie nietrzeźwym wysokości 6,5-13 mln rubli białoruskich (2-4 tys. zł).

Druga jazda po pijanemu w ciągu roku grozi konfiskatą wozu niezależnie od tego, kto jest jego właścicielem.

Osoby, które uporczywie dopuszczają się jazdy po pijanemu, mogą nawet trafić do więzienia.

Choć nowa ustawa wchodzi w życie w czwartek, będzie ona uwzględniać wszystkie przypadki jazdy po pijanemu wykryte od 1 stycznia tego roku. Według danych milicji drogowej w ciągu pierwszych 9 miesięcy tego roku było ich około 30 tysięcy.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: pijani kierowcy

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy