Reklama

Fotoradary

Szok! Straż miejska zarobiła na kierowcach 141 mln zł!

Znienawidzone przez kierowców fotoradary z miesiąca na miesiąc przynoszą państwu coraz większe "zyski". W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku ITD wystawiła już 88 tys. mandatów za przekroczenie prędkości!

Jak donosi "Rzeczpospolita" w całym ubiegłym roku Inspektorzy Transportu Drogowego nałożyli na kierowców 147,5 tys. mandatów. Trzeba jednak pamiętać, że aż do czerwca ITD dysponowała jedynie 75 fotoradarami. Obecnie Inspekcja ma do dyspozycji już 315 stacjonarnych urządzeń rejestrujących oraz około trzydziestu nieoznakowanych radiowozów wyposażonych w radary.

Oprócz "krokodylków" do karania kierowców za zbyt mocne wciskanie pedału przyspieszenia uprawnione są też policja i straż miejska. Wg wstępnych szacunków obie służby w pierwszym kwartale nałożyły na kierujących kolejnych 200 tys. mandatów.

Straż miejska nakłada mandaty nie tylko za przekroczenia prędkości, ale też np. za nieprawidłowe parkowanie. W zeszłym roku ogół ujawnionych przez strażników "wykroczeń przeciwko bezpieczeństwu i porządkowi w komunikacji" wyniósł aż 1 795 659. Strażnicy nałożyli na kierowców aż 1 042 325 mandatów na łączną kwotę 141 984 326 zł. Średnia kwota mandatu wystawionego w zeszłym roku przez straż miejską to 136 zł.

Reklama

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje