Reklama

Fotoradary

Fotoradary w fatalnym stanie. Co się z nimi stanie?

Po przekazaniu fotoradarów inspekcji drogowej będzie ich na drogach mniej. Do użytku nadaje się bowiem 10-20 procent tych urządzeń wykorzystywanych obecnie przez samorządy. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Jak czytamy w gazecie, przekazanie przez rząd fotoradarów zakłada projekt nowelizacji ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz innych ustaw przygotowany przez posłów PO.

Reklama

"Dziennik Gazeta Prawna" w dwóch dobrze poinformowanych źródłach dowiedział się jednak, że przejęcie przez Główny Inspektorat Transportu Drogowego urządzeń stosowanych przez straże miejskie będzie właściwie oznaczało likwidację większości z nich.

Informatorzy gazety twierdzą, że urządzenia te są przestarzałe, a niekiedy wymagają renowacji za kilkanaście tysięcy złotych. Z tych względów nie będą kompatybilne z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, do którego rozbudowy inspekcja używa najnowocześniejszego sprzętu. "Jeśli dobrze pójdzie, do dalszego użycia nadawać się będzie 10-20 procent z przejętych od gmin urządzeń - dodaje jeden z rozmówców.

Polub MOTO INTERIA na Facebooku. Tam znajdziesz więcej zdjęć, ciekawostki i... konkursy. Do wygrania wkrótce samochód na weekend!. Wystarczy kliknąć TUTAJ.

IAR/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje