Reklama

Dacia Duster to najczęściej kupowany SUV w Polsce

Dacia Duster jest najchętniej wybieranym SUV-em przez klientów indywidualnych w Polsce, zajmując pierwsze miejsce w tej kategorii po siedmiu miesiącach 2016 roku.

Pierwsze siedem miesięcy 2016 roku sprzedaży Dacii w Polsce było rekordowe. W tym okresie sprzedaż rumuńskiego producenta wzrosła o ponad 1/3. Ten rok może również okazać się kolejnym rekordowym dla marki w Polsce.

Reklama

W rankingach sprzedaży Dacia awansowała z 11 na 8 miejsce ze sprzedażą na poziomie 10,5 tys. aut. Po pierwszych siedmiu miesiącach Dacia Duster zajmuje pierwsze miejsce w segmencie SUV w rejestracjach na klientów indywidualnych - i jest piątym najchętniej wybieranym modelem (przez klientów indywidualnych) w Polsce.

Na świecie sprzedano już 4 miliony samochodów marki Dacia, w tym 1 600 000 szt. Logana (dane z lipca 2016 roku). Szacuje się, że do lutego 2017 roku zostanie sprzedanych ponad milion Dusterów (na dziś jest to 900 000 szt.).

Dacia cieszy się coraz większą popularnością na świecie, jest sprzedawana w 44 krajach. Jest piątą marką na rynku samochodów osobowych we Francji, a Sandero jest tam najlepiej sprzedającym się modelem. Marka nie przestaje się rozwijać i bije kolejne rekordy w swojej niedługiej historii. Dacia jako marka ma swoich wiernych fanów, a użytkownicy spotykają się na corocznych piknikach, które gromadzą ponad 11 tysięcy osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje