Reklama

Budowa autostrad

W 2013 roku więcej płatnych dróg

Prawie 140 kilometrów w styczniu i ponad drugie tyle pod koniec marca. W 2013 roku w Polsce przybędzie dróg płatnych. Chodzi o rozbudowę systemu viaToll.

Obowiązek płacenia za przejazd mają przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych. Jak mówi rzecznik systemu Dorota Prochowicz, system obejmie przede wszystkim kolejne odcinki autostrad i dróg krajowych. Chodzi między innymi o odcinki autostrady A1 z Kotlisk do Strykowa i z Pyrzowic do Sośnicy. W systemie znajdzie się także droga szybkiego ruchu z Pyrzowic na lotnisko, a także drogi S8 na odcinku Pawłowice - Dąbrowa, i warszawski fragment ekspresówki od węzła Piłsudskiego do węzła w Markach.

Jak mówi przedstawiciel operatora systemu Krzysztof Gorzkowski, już teraz przynosi on zysk. Już dziś na kontach Krajowego Funduszu Drogowego jest zaksięgowanych 1 mld 222 mln zł z tytułu opłat za korzystanie z sieci dróg płatnych w Polsce. Poszerzenie systemu przyniesie jeszcze większe dochody.

Reklama

Do tej pory najwięcej w systemie viaTOLL zarejestrowało się polskich przewoźników towarowych. Na drugim miejscu są Niemcy, a po nich Litwini, Czesi i Rosjanie.

IAR/PAP

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy