Reklama

Budowa autostrad

Autostrada A4 w remoncie. Utrudnienia dla kierowców na opolskim odcinku trasy

Trwa remont na opolskim odcinku autostrady A4. Pomiędzy Górą św. Anny a granicą województw opolskiego i śląskiego od połowy sierpnia jest remontowana nawierzchnia. Właśnie kończy się pierwszy etap prac. GDDKiA informuje, że od soboty do czwartku (16-21 października) wprowadzane będą zmiany w organizacji ruchu.


Aktualnie wykonawca prowadzi ostatnie prace na 8-kilometrowym odcinku jezdni południowej A4 (kierunek Katowice), na którym powstaje oznakowanie poziome. W sobotę (16 października) ta jezdnia ma być otwarta. 

Od 17 do 20 października mają być przestawione bariery ochronne z jezdni północnej A4 (kierunek Wrocław) na jezdnię południową (kierunek Katowice), na którą ruch zostanie przekierowany w środę.  

Drugi etap remontu autostrady A4 na Opolszczyźnie przewiduje remont jezdni północnej (kierunek Wrocław) na odcinku 5,2 km od węzła Kędzierzyn-Koźle do miejsca na wysokości miejscowości Dolna (269-274 km), gdzie prace potrwają do listopada. 

Reklama

Drogowcy przypominają, że węzeł Kędzierzyn-Koźle pozostanie nadal zamknięty.

Remont A4. Co robią drogowcy i jakie są planowane utrudnienia?

GDDKiA prowadzi obecnie prace na odcinku autostrady A4 od Góry świętej Anny do granicy województw opolskiego i śląskiego. 

Jezdnia południowa (kierunek Katowice) zostanie wyremontowana na odcinku o długości około 17,5 km, a jezdnia północna (kierunek Wrocław) na odcinku o długości około 12,1 km. 

Wyremontowana zostanie także nawierzchnia na dwóch węzłach drogowych: Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie. W czwartek, 21 października, łącznica węzła Kędzierzyn-Koźle od Katowic w stronę drogi wojewódzkiej nr 426 (DW426) zostanie otwarta dla ruchu. Pozostałe trzy łącznice nadal będą zamknięte na czas trwania drugiego etapu remontu.

Drogowcy wymienią warstwę wiążącą i ścieralną nawierzchni, a w niektórych miejscach również podbudowę autostrady A4. Na przejazdach awaryjnych zamontowane zostaną bariery linowe, a na nowej nawierzchni pojawi się oznakowanie poziome wykonane w technologii grubowarstwowej. Remont obejmie również system odwodnienia drogi oraz mostów. 

Prace podzielono na pięć etapów. Remont autostrady A4 i utrudnienia dla kierowców mają się zakończyć w trzecim kwartale 2022 roku. 

GDDKiA remontuje odcinek autostrady A4 na opolskim odcinku

Drogowcy w ostatnich latach wyremontowali około 150 kilometrów autostrady A4 z liczącego 170 kilometrów odcinka w województwie opolskim. 

Remonty na trasie są konieczne i standardowe po kilkunastu latach eksploatacji A4. Prace mają poprawić warunki jazdy i zapewnić bezpieczeństwo użytkownikom autostrady A4. 


INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje