Afera "dieselszwindel"

Właściciele Golfów TDI wzywani do serwisu

Rozpoczyna się kolejny etap akcji przywoławczej, mającej sprawić, że modele Volkswagena z silnikami TDI nie będą przekraczały dopuszczalnej emisji spalin.

Już niebawem, właściciele Volkswagenów Golfów z silnikami 2.0 TDI z serii EA189 i manualną skrzynią biegów, otrzymają pismo z prośbą o stawienie się w serwisie. W sumie chodzi o około 15 tysięcy samochodów w całej Europie.

Akcja serwisowa, w przypadku tego modelu, ma ograniczyć się do aktualizacji oprogramowania, więc powinna zająć niecałą godzinę. Volkswagen zapewnia, że dzięki temu samochody nie będą już przekraczać dopuszczalnej normami emisji spalin. Jednocześnie pogorszeniu nie powinny ulec zarówno osiągi auta, jak i zużycie paliwa.

Reklama

Volkswagen planuje wezwać do serwisów w sumie 8,5 miliona samochodów. Za sobą modyfikacje mają już właściciele modelu Amarok, natomiast akcja związana z Passatem została wstrzymana po nieoficjalnych doniesieniach, że przygotowane dla jego silnika oprogramowanie miało nie spełniać pokładanym w nich oczekiwań. Powodowało wzrost zużycia paliwa, a, co za tym idzie, również wzrost emisji dwutlenku węgla.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy