Afera "dieselszwindel"

Volkswagen wzywa Passaty do serwisu

Z pewnym opóźnieniem rozpoczyna się akcja serwisowa, mająca wyeliminować problem przekraczania norm emisji spalin, przez kolejne modele z silnikiem 2.0 TDI.

Na początku lutego Volkswagen rozpoczął pierwszy etap szeroko zakrojonej akcji, mający wyeliminować problem przekraczania emisji spalin, przez samochody z silnikami diesla. Wizytę w serwisie mają już za sobą właściciele Amaroków, a zaraz po nich wezwanie miały dostać osoby jeżdżące Passatami.

Pojawił się jednak pewien problem i Volkswagen wstrzymał akcję. Według nieoficjalnych doniesień, było to spowodowane wykryciem, iż modyfikacje, które mają być wprowadzone, nie spełniają swojej roli. Po wgraniu nowego oprogramowanie silniki miały faktycznie emitować mniej tlenków azotu, ale miało to zwiększyć zużycie paliwa i emisję CO2.

Reklama

Wygląda jednak na to, że problem, który spowodował opóźnienie, już nie jest aktualny - Volkswagen ogłosił bowiem, że wznawia akcję serwisową. Niebawem zaproszenie na wgranie nowego oprogramowania otrzymają właściciele Passatów, CC i Eosów, wyposażonych w silniki 2.0 TDI EA 189 o mocach 110, 136 i 140 KM. W sumie dotyczy to ponad 800 tys. samochodów.

Chwilowe wstrzymanie akcji serwisowej oznacza opóźnienie rozpoczęcia kolejnych jej etapów. Najbliższy dotyczy aut z silnikami 1.2 TDI.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen Passat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy