Afera "dieselszwindel"

Są podejrzenia, że BMW również zaniżało emisję spalin

Niemieckie czasopismo motoryzacyjne "Auto Bild" twierdzi, że nie tylko samochody Volkswagena, ale także jeden z modeli BMW przekracza normy emisji spalin. Producent zaprzecza.

Niemieckie czasopismo motoryzacyjne "Auto Bild" twierdzi, że nie tylko samochody Volkswagena, ale także jeden z modeli BMW przekracza normy emisji spalin. Producent zaprzecza.

Informacja na ten temat, z powołaniem na na Międzynarodową Radę ds. Czystego Transportu (ICCT), ukazała się w czwartek na stronie internetowej czasopisma. Szerszy materiał ma zostać zamieszczony w najnowszym drukowanym numerze, który będzie dostępny od piątku.

Według informacji uzyskanych przez "Auto Bild" samochód z napędem dieslowskim BMW X3 xDrive 20d przekracza europejską normę emisji tlenków azotu więcej niż jedenastokrotnie.

Reklama

Firma BMW natychmiast zdementowała to doniesienie. Podkreślono, że w samochodach BMW "nie ma żadnej różnicy" w traktowaniu spalin na stanowisku pomiarowym i na drodze oraz że firma ta w każdym kraju przestrzega norm prawnych. Zwrócono przy tym uwagę, że w materiale "Auto Bild" nie podano żądnych konkretnych informacji dotyczących testu. Zapowiedziano skontaktowanie się w tej sprawie z ICCT.

Inny niemiecki producent samochodów - Daimler - zapewnił w niedzielę, że nie dopuszczał się manipulacji z pomiarem emisji spalin. Rzecznik tej firmy podkreślił, że nie stosuje się w niej oprogramowania, którym posłużył się w tym celu Volkswagen.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: BMW | Volkswagen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy