Samochody elektryczne

To już pewne? Tesla Cybertruck trafi do produkcji w 2023 roku

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy z zapartym tchem śledzą losy futurystycznego Cybertrucka. Podczas ceremonii otwarcia Gigafabryki Tesli w Berlinie, Elon Musk uchylił rąbka tajemnicy na temat startu produkcji wyczekiwanego pojazdu.

 

Amerykański producent już kilkakrotnie przekładał start produkcji Cybertrucka. W pewnym momencie sytuacja była na tyle niekorzystna, że firma zdjęła ze swojej strony wszystkie daty, które mogły wskazywać na hipotetyczny termin przesunięcia. Dla wielu osób był to jasny komunikat oznaczający, że opóźnienie może potrwać nawet w nieskończoność. Chociaż nie podawano żadnych szczegółowych danych na temat przyczyn takiego stanu rzeczy, nieoficjalnie wspominało się o kontynuacji problemów z łańcuchem dostaw.

Na szczęście podczas ceremonii otwarcia Gigafabryki Tesli w Berlinie, Elon Musk postanowił odnieść się do całej sytuacji. Zdaniem kontrowersyjnego miliardera, Tesla planuje zakończyć rozwój Cybertrucka w 2022 roku, a następnie ruszyć z jego produkcją w 2023 roku. Niestety podana informacja nie została bardziej doprecyzowana, trudno zatem wnioskować, czy chodzi o sam początek przyszłego roku, czy może o jego koniec. Mimo wszystko, bez wątpienia jest to dobra wiadomość dla klientów, którzy już teraz zamówili pojazd w przedsprzedaży.

Reklama

Tesla Cybertruck - kosmiczny pickup od Elona Muska

Tesla Cybertruck to pojazd, który od lat rozbudza emocje wśród fanów motoryzacji. Zaprezentowany po raz pierwszy w 2019 roku gigantyczny pickup nie tylko zaskakuje designem, ale jak twierdzi jego sam pomysłodawca - Elon Musk, pełen jest oryginalnych rozwiązań technologicznych.

Niesamowita konstrukcja pojazdu ma być wyposażona w m.in. pancerne szyby oraz szkielet pozwalający unosić się przez chwilę ponad powierzchnią wody. Jak wynika z zapowiedzi, maszyna będzie także niewiarygodnie szybka - rozpędzanie od 0 do 100 km ma zająć dosłownie 2,9 sekundy

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Tesla | Elon Musk | Tesla Cybertruck
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy