Samochody elektryczne

Nico Rosberg inwestuje w auta elektryczne

Mistrz świata Formuły 1 z 2016 roku 32-letni Niemiec Nico Rosberg oficjalnie potwierdził, że od tegorocznego sezonu stał się udziałowcem i długoterminowym inwestorem w Formule E.

"Od zakończenia kariery w F1 bardzo interesuję się Formułą E. Uważam, że samochody elektryczne są przyszłością naszej planety, mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia" - Rosberg napisał na oficjalnej stronie.

Niemiec dodał, że od dawna wierzy w ogromny potencjał, jaki jest w tej serii wyścigowej. "To spowodowało, że zdecydowałem się na inwestowanie" - dodał.

Niemiec zaprzeczył jednak, że rozważa możliwość powrotu na tor jako kierowca.

"Chcę się angażować w Formułę E wyłącznie jako inwestor i organizator. Mam spore doświadczenie z F1, niektóre elementy organizacyjne tam wypracowane można przenieść do wyścigów E-bolidów" - wyjaśnił.

Reklama

Rosberg ujawnił, że 19 maja podczas wyścigu E-Prix w Berlinie zostanie publicznie po raz pierwszy zaprezentowany nowy bolid Gen2, który na torach zadebiutuje w 2019 roku.

Niemieckie media zaangażowanie Rosberga w E-Formułę wiążą z projektem, jaki aktualnie realizuje Mercedes, w barwach którego zdobył tytuł mistrza świata. Niemiecki koncern planuje wejść do tej serii wyścigowej od sezonu 2019. Program startowy obejmuje lata 2019-2020.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy