Elektryczny pickup RAM – poznamy go jeszcze w tym roku?

Amerykański producent ujawnił kolejne informacje dotyczące RAM-a 1500 EV. Poza krótkim ale wymownym teaserem, na serwisie społecznościowym marki pojawiły się informacje dotyczące prezentacji elektrycznej wersji kultowego pickupa.

 

Przyznać trzeba, że koncern Stellantis nie był do tej pory zbyt hojny w kwestiach publikowania informacji na temat elektrycznej półciężarówki spod szyldu RAM Trucks. Sytuacja na szczęście się zmienia i po niedawno zaprezentowanych pierwszych grafikach, rzucających nieco światła na detale pojazdu, teraz przyszła pora na uchylenie kolejnego rąbka tajemnicy.

Na oficjalnym profilu społecznościowym firmy pojawił się krótki zwiastun w którym możemy zobaczyć przód pickupa. Pomimo, że film jest utrzymany w ciemniej stylistyce i nie ukazuje w zasadzie niczego więcej poza konturami samochodu, w oczy - tak jak poprzednio - rzucają się duże podświetlone elementy.

Reklama

Główną uwagę przyciągają wielkie diodowe reflektory, których kontury został rozciągnięte daleko w głąb grilla. Na samym środku wyróżnia się natomiast pokaźne logo które... także otrzymało własne podświetlenie.

RAM 1500 EV - prezentacja już jesienią?

Najważniejsza informacja kryje się jednak w podpisie do wspomnianego materiału. Dzięki niemu dowiadujemy się, że oficjalne ujawnienie RAM-a 1500 EV odbędzie się jeszcze jesienią tego roku. Pewną zagadką pozostaje sformułowanie "czas ukraść grzmot" - jednak i tutaj komentujący doszukali się sensu w postaci nawiązania do konkurencyjnego pickupa Forda, który nosi miano F-150 Lightning.

To niestety wszystko, co wiadomo na ten moment. Koncern wciąż nie wyjawił szczegółowych danych technicznych nowego RAM-a. Z wcześniejszy plotek wynika jednak, że pojazd mógłby być wyposażony w akumulatory o pojemności nawet 200 kWh. Stellantis podkreśla także, że miałby to być "najlepszy pickup w swojej klasie".

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Ram (zespół) | samochody elektryczne | pickup

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy