Rynek paliw

Rekordowo wysokie ceny LPG

Pod koniec września rezultaty badania cen benzyn i oleju napędowego na stacjach w Polsce okazały się zaskakujące. Z wszystkich monitorowanych przez e-petrol.pl paliw zdecydowanie więcej niż przed tygodniem kierowcy płacą za autogaz, który podrożał aż o 5 groszy i kosztując 2,37 zł/l jest najdroższy w tym roku.

Pomimo niewielkich marży osiąganych przez operatorów rynku detalicznego ceny popularnej "95" i mocniejszej "98" są natomiast o grosz niższe niż w połowie września i wynoszą: 5,11 i 5,42 zł/l. Wbrew przewidywanej podwyżce cena oleju napędowego pozostała natomiast na stabilnym poziomie 5,05 zł za litr tego paliwa. W opinii e-petrol.pl nie należy jednak spodziewać się w najbliższym czasie, że ceny na stacjach będą spadać. 

Aktualnie na pozycji lidera wśród najtańszych województw znajduje się Śląskie, w którym za najbardziej atrakcyjną cenę kierowcy zatankują benzyny i diesla: 5,06; 5,34 i 5,02 zł/l ("napęd" w cenie 5,02 zł/l oferowany jest także na stacjach Dolnego Śląska, Opolszczyzny i Wielkopolski). Powody do zadowolenia mają również kierowcy wspomnianego Opolskiego i Świętokrzyskiego, gdzie najmniej płaci się litr gazu samochodowego: 2,33 zł.

Reklama

W gronie regionów, gdzie są najwyższe ceny paliw na stacjach, znalazło się w tym tygodniu województwo lubuskie z ceną 5,18 zł za litr benzyny 95-oktanowej i 5,49 za tę samą ilość Pb98 (identyczna cena za "98" obowiązuje też na Lubelszczyźnie), Warmia i Mazury - tam zakup litra diesla to wydatek równy 5,12 zł oraz Pomorze od Szczecina po Mierzeję Wiślaną, gdzie najwięcej kosztuje LPG - 2,40 zł/l.

Źródło: e-petrol.pl/Information Market S.A

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama