Rynek paliw

Przed sezonem urlopowym drastycznie drożeje olej napędowy

​W piątek kończy się rok szkolny i zaczynają wakacje. Tymczasem tuż przed sezonem urlopowym drastycznie drożeje olej napędowy.

Olej napędowy podrożał w tydzień o 16 groszy

Z najnowszego raportu e-petrol.pl wynika, że w ciągu ostatniego tygodnia średnia ogólnopolska cena oleju napędowego wzrosła aż o 16 groszy i dziś jego litr kosztuje przeciętnie 7,89 zł. O zaledwie 2 grosze potaniała natomiast benzyna 95, oferowana w sprzedaży detalicznej po 7,92 zł/l. O 3 grosze mniej niż przed tygodniem płaci się też za tankowanie autogazu - litr tego paliwa kosztuje dziś 3,52 zł.  

Gdzie paliwo jest najtańsze?

Jak informuje e-petrol, na paliwowej mapie Polski aktualnie wyróżniają się województwa: pomorskie, łódzkie i świętokrzyskie, w których e-petrol.pl zarejestrował najniższe ceny benzyny 95-oktanowej, oleju napędowego i LPG. Na Pomorzu najmniej płaci się za Pb95 - 7,88 zł/l, w województwie łódzkim z ceną 7,83 zł/l jest najtańszy diesel, a w województwie świętokrzyskim najkorzystniej tankować autogaz - jego litr kosztuje tam średnio 3,40 zł/l.  

Reklama

A gdzie tankujemy najdrożej?

Według analityków e-petrol, do najdroższych regionów należą natomiast Podkarpacie z ceną 7,99 zł za litr Pb95, Podlasie z najwyższą ceną diesla - 7,91 zł/l oraz Dolny Śląsk, na którym litr LPG kosztuje przeciętnie 3,66 zł. 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy