Rynek paliw

Orlen powróci z akcją promocyjną na wakacje. Jaki rabat na stacjach?

Orlen, podobnie jak w zeszłym roku, szykuje specjalną akcję promocyjną na wakacje. Kierowcy znów będą mogli zatankować benzynę i olej napędowy taniej. Oczywiście koncern przewiduje pewne ograniczenia.

Pod koniec czerwca 2022 roku Orlen ogłosił wakacyjną promocję, dzięki której część klientów stacji mogła zatankować paliwo taniej. Prezes koncernu, Daniel Obajtek tłumaczył wówczas tę akcję walką z wysokimi cenami paliw, które spowodowała rosyjska inwazja na Ukrainę. Z ustaleń "Rzeczpospolitej" wynika, że również w tym roku kierowcy mogą spodziewać się, że zapłacą za paliwo mniej na stacjach koncernu. Orlen ma przygotowywać się do wystartowania z kolejną promocją.

Orlen wraca z promocją na wakacje

Akcja ma być bardzo podobna do tej zorganizowanej w zeszłym roku. Najprawdopodobniej rabat będzie wynosił 30 gr za litr benzyny oraz oleju napędowego. Liczyć na tego typu promocję będą mogli zarówno nowi, jak i dotychczasowi użytkownicy programu Orlen Vitay. 

Reklama

Należy jednak spodziewać się, że pojawi się pewien limit zakupów na promocji. Nie znamy szczegółów. Według dziennika Orlen ma w tej kwestii prowadzić jeszcze analizy. Redakcja stwierdza jednak, że prace są "na ostatniej prostej" i niebawem przedstawione zostaną szczegóły. 

W zeszłym roku na Orlenie 3 tankowania z rabatem 30 gr na litrze

W zeszłym roku nowi i dotychczasowi użytkownicy programu lojalnościowego Orlen Vitay mogli zatankować benzynę i olej napędowy (EFFECTA i VERVA) ze zniżką 30 gr na litrze. Posiadacze Karty Dużej Rodziny otrzymywali natomiast dodatkowe 10 gr rabatu i w związku z tym mogli zatankować o 40 gr taniej za litr. Promocja obejmowała trzy tankowania w ciągu miesiąca. Akcję prowadzono na wszystkich stacjach koncernu w Polsce. Przewiduje się, że, podobnie jak w zeszłym roku, akcja Orlenu będzie miała wpływ również na inne sieci zajmujące się dystrybucją paliw w naszym kraju. Wówczas podobne akcje ogłosiły BP, Circle K, Shell czy Moya.  

Redakcja gazety zapytała Orlen o szczegóły tegorocznej akcji promocyjnej. Koncern odpowiedział jednak, że "o wszystkich akcjach promocyjnych informuje najpierw za pomocą oficjalnych kanałów komunikacji". 

Wakacyjne promocje wrócą też na stacje innych sieci?

Przypomnijmy, że zeszłoroczna akcja Orlenu spotkała się z odzewem innych największych sieci stacji w Polsce, które wprowadziły podobne promocje. Jest więc całkiem prawdopodobne, że i w tym roku kierowcy zapłacą mniej za paliwo na większości stacji.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Orlen | PKN Orlen S.A.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy