Rynek paliw

Ceny paliw. Benzyna nadal tanieje, ale olej napędowy jest coraz droższy

Powroty z wakacji są wyraźnie droższe dla właścicieli samochodów z silnikami wysokoprężnymi. Olej napędowy mocno drożeje, jego średnia cena wynosi już 7,26 zł. Wciąż tanieje natomiast benzyna.

W środowym komentarzu analitycy portalu e-petrol.pl zwrócili uwagę, że w porównaniu do sytuacji sprzed tygodnia olej napędowy, którego ceny znacząco rosły ostatnio także w sprzedaży hurtowej, podrożał o 23 grosze, co oznacza, że aktualnie litr tego paliwa kosztuje przeciętnie 7,26 zł.

Olej napędowy w górę o 23 grosze, benzyna w dół o 10 groszy

"Nie przestaje natomiast tanieć benzyna Pb95, której średnia ogólnopolska cena spadła o 10 groszy i wynosi 6,56 zł/l. Od ubiegłego tygodnia nie zmieniła się natomiast cena autogazu, który nadal kosztuje 3,19 zł za litr.

Gdzie zatankujemy najtaniej, a gdzie najdrożej?

Z danych e-petrol wynika, że aktualnie najbardziej atrakcyjne dla kierowców ceny obowiązują w województwie łódzkim i wielkopolskim. W pierwszym z nich najmniej płaci się za benzynę 95-oktanową oraz autogaz: 6,52 i 3,04 zł/l. W Wielkopolsce z ceną 7,17 zł/l najtańszy jest zaś diesel.

Reklama

Najdroższa benzyna Pb95 jest w Małopolsce oraz w województwach lubuskim i zachodniopomorskim, gdzie kosztuje średnio 6,62 zł/l. Olej napędowy jest najdroższy na Podlasiu, gdzie jego litr kosztuje średnio 7,33 zł, a autogaz na Dolnym Śląsku, gdzie za litr płaci się 3,38 zł. 
***

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: ceny paliw

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama