Polskie drogi

Zasnął za kierownicą i spowodował groźny karambol

Policjanci prowadzą postępowanie ws. wypadku, do którego doszło na drodze ekspresowej S3. Kierowca ciężarówki uderzył w busa służby drogowej, który następnie wpadł w stojący przed nim radiowóz.

 

Jak wynika z ustaleń policjantów, ciężarówka jadąca z Nowej Soli w kierunku Zielonej Góry, na wysokości 200. kilometra drogi S3 uległa awarii, dlatego kierujący zjechał na pas awaryjny i powiadomił policję. Na miejsce udały się policjantki ruchu drogowego, które wezwały służbę odpowiedzialną za obsługę i bezpieczeństwo drogi ekspresowej. Pracownicy przyjechali oznakowanym busem z systemem oświetlenia, który miał ostrzegać innych kierowców przed zagrożeniem.

Niestety, prawidłowo oznakowanego miejsca awarii nie zauważył kierujący ciężarówką obywatel Czech. Mężczyzna najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, w efekcie uderzył w busa służby drogowej. Siła była tak duża, że bus wpadł na stojący przed nim radiowóz. Policjantkom nic się nie stało, ale na skutek tego zderzenia obrażenia odniósł jeden z pracowników służby drogowej, który został zabrany do szpitala.

Reklama

Zielonogórscy policjanci wystosowali także apel, prosząc o zachowanie ostrożności, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego i unikanie sytuacji, które mogą rozpraszać naszą uwagę. 

***

INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: policja | wypadek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy