Polskie drogi

Wyprzedził przed przejściem radiowóz

Polscy kierowcy wciąż nie zdają sobie sprawy, że przejechanie obok innego pojazdu na drodze dwupasmowej to również wyprzedzanie. Przekonał się o tym 64-letni kierowca Skody, który wykonał ten manewr na przejściu dla pieszych, wyprzedzając... radiowóz.

Wprowadzone z nowym rokiem zmiany w taryfikatorze mandatów w zamierzeniu rządzących mają poprawić bezpieczeństwo na drogach. Przykładem dbania o życie i zdrowie kierowców może być podwyżka mandatu za chociażby niegroźną parkingową stłuczkę, który teraz wynosi co najmniej 1000 zł. Jakkolwiek absurdalne nie byłyby niektóre nowe zapisy dotyczące prawa ruchu drogowego, niezależnie od okoliczności, prowadząc samochód trzeba być szczególnie uważnym. Przekonał się o tym pewien 64-latek.

Prowadząc Skodę mężczyzna przejechał obok jadącego wolniej radiowozu, pech chciał, że stało się to tuż przed przejściem dla pieszych. 

Reklama

Kara za to mogła być tylko jedna, taryfikator nie rozróżnia bowiem wyprzedzania na przejściu na drodze wielopasmowej, jednokierunkowej i na przejściu na drodze dwukierunkowej. Zgodnie z nowym taryfikatorem mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł, jak również 10 punktami karnymi.

***

 

Policja/Interia.pl
Dowiedz się więcej na temat: wyprzedzanie na pasach | nowe mandaty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy