Polskie drogi

Wymusiła pierwszeństwo na... nieoznakowanym radiowozie

Policjanci z Żar zarejestrowali niebezpieczną jazdę 45-letniej kierującej. Kobieta przejechała przez skrzyżowanie nie zwracając uwagi na fakt, że wyjeżdża z drogi podporządkowanej. Miała pecha, bo zrobiła to tuż przed nieoznakowanym radiowozem. Ale i szczęście, bo nie doszło do zderzenia.

Nie tylko nadmierna prędkość, ale także brak rozwagi i nie przestrzeganie przepisów może doprowadzić do kolizji lub wypadku. O dużym szczęściu może mówić 45-letnia kierująca samochodem Kia Picanto, która 8 marca br., w Dzień Kobiet, uniknęła stłuczki z radiowozem.

Kobieta wjechała na skrzyżowanie bez zwracania uwagi na znaki, w efekcie nie ustąpiła pierwszeństwa, przez co niemal doszło do kolizji. Całe zdarzenie zarejestrowała kamera umieszczona w radiowozie. 45-latka, za niezastosowanie się do przepisów ukarana została mandatem w wysokości 300 złotych, a jej konto wzbogaciło się o 6 punktów karnych.

Tym razem cała sytuacja, choć wyglądała groźnie, zakończyła się bez poważnych konsekwencji. Wymuszenie pierwszeństwa jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W 2015 roku na lubuskich drogach z tego powodu doszło do 107 wypadków, w których 10 osób zginęło, a 125 zostało rannych.

Reklama
Policja
Dowiedz się więcej na temat: wymuszenie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy