Polskie drogi

Wjechał w stojącego na poboczu tira

Policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności tragicznego wypadku, który miał miejsce w Siewierzu. Na tył stojącej na poboczu naczepy najechał dostawczak.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 17 czerwca przed godziną 16.00 na drodze krajowej nr 78 w rejonie obwodnicy Siewierza. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, na tył stojącej na poboczu drogi naczepy ciągnika siodłowego Renault najechał Mercedes Sprinter.

Siedzący za kierownicą dostawczego Mercedesa 40-letni mieszkaniec Będzina najprawdopodobniej nieprawidłowo wykonał manewr omijania (lub w ogóle go nie wykonał) znajdującego się na pasie awaryjnym samochodu. W wyniku uderzenia w tył naczepy ciężarówki śmierć na miejscu poniósł 23-letni mieszkaniec Piekar Śląskich - pasażer Mercedesa.

Reklama

Policjanci z Będzina wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia. Obecny na miejscu prokurator zarządził sekcję zwłok. Wiadomo już, że 40-letni kierowca Mercedesa oraz kierowca ciągnika siodłowego w chwili zdarzenia byli trzeźwi. Od mężczyzn pobrano krew do dalszym badań laboratoryjnych.

Policja/Interia.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy