Polskie drogi

Uzbierał 34 punkty w 40 sekund!

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem stworzył bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym - wyprzedzał na podwójnej ciągłej i przekraczał znacznie prędkość.

Do zdarzenia doszło na drodze z Jeleniej Góry do Karpacza. Nieoznakowany radiowóz z wideorejestratorem został wyprzedzony przez Mazdę CX-9. Manewr miał miejsce na zakręcie, w miejscu gdzie na jezdni była wymalowana podwójna linia ciągła, przy czym niemal doszło do zderzenia z samochodem nadjeżdżającym z przeciwka.

Następnie kierowca Mazdy znacznie przyśpieszył. Policyjny pomiar wykazał, że na graniczeniu prędkości do 90 km/h, samochód jechał 139 km/h. Następnie doszło do manewru wyprzedzania na skrzyżowaniu, a kolejny pomiar prędkości wykazał, że kierowca przyspieszył do 179 km/h!

Reklama

Policjanci natychmiast zatrzymali Mazdę. Za kierownicą siedział 36-letni mężczyzna, był trzeźwy. Za brawurową jazdę funkcjonariusze naliczyli 34 punkty karne. Wobec stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym odstąpili od ukarania pirata mandatem, lecz zatrzymali mu prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu.

INTERIA.PL/Policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy