Polskie drogi

Uwaga. Policja sprawdzi wycieraczki i płyn do szyb!

Nawet kilkanaście tysięcy policjantów w najbliższych dniach będzie dbać o bezpieczeństwo. Wielu z nich to funkcjonariusze drogówki, których będzie można spotkać przede wszystkim na drogach wyjazdowych z dużych miast i głównych trasach w kraju.

Rzecznik policji Mariusz Ciarka powiedział IAR, że w drodze na święta można się spodziewać rutynowych kontroli. Policjanci sprawdzają nie tylko dozwoloną prędkość, ale też stan i wyposażenie samochodu, które mogą mieć duży wpływ na bezpieczeństwo podczas zimowej aury.

Funkcjonariusze sprawdzają nawet stan wycieraczek i czy w aucie jest płyn do spryskiwaczy, bo nawet takie elementy podczas zmiennej pogody mogą decydować o uniknięciu wypadku. Policja sprawdzi też stan bieżnika opon - dodaje Mariusz Ciarka.

Wielu kierowców na święta wybiera się w dalszą podróż. Policjant przypomina, że do groźnych wypadków dochodzi także z przemęczenia. Warto więc zaplanować przerwę na odpoczynek w trasie, najlepiej co półtorej godziny.

Reklama

Policjanci zwracają szczególną uwagę na kierowców, którzy powodują duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Sprawdzają też trzeźwość kierowców, a także zapięcie pasów i czy dzieci są przewożone w specjalnych fotelikach.

Informacyjna Agencja Radiowa
Dowiedz się więcej na temat: Policja (film)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy