Polskie drogi

Uwaga, kierowcy. Trudne warunki na drogach

​Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w czwartek ostrzeżenia pierwszego stopnia przed opadami marznącymi w większości polskich województw. Drogi będą śliskie, więc zaleca się szczególną ostrożność podczas jazdy samochodem.

Jak przekazało IMGW, ostrzeżenia dotyczą całości obszarów woj.: zachodniopomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego, kujawsko-pomorskiego, opolskiego, śląskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego. Należy spodziewać się na tych terenach słabych opadów marznącego deszczu, które miejscami będą powodować gołoledź.

Ostrzeżenia dla większości tych województw zostały wydane do piątku rano, jednak IMGW przewiduje, że trudne warunki na drogach z powodu marznących opadów utrzymają się do soboty w woj.: podkarpackim, lubelskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, pomorskim i zachodniopomorskim.

Dodatkowo IMGW wydało w czwartek alerty pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami dla: Górnego Śląska, Małopolski, Podkarpacia i woj. świętokrzyskiego. Mgły mogą utrzymywać się przez cały dzień i noc aż do piątku rano i powodować ograniczenie widoczności do 100 m.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

IMGW przypomina w związku z tym o przestrzeganiu wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia oraz o dostosowaniu swoich planów do warunków pogodowych. 

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy