Reklama

Polskie drogi

Uciekał przed policją z prędkością ponad 200 km/h! Grozi mu do 10 lat

Kierowca osobowego Volvo nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Mężczyzna miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów a jego auto nie miało OC ani badań technicznych.

Do próby zatrzymania Volvo V40 doszło w pobliżu miejscowości Raków w gminie Moszczenica we wtorek 12 stycznia.

Policjanci "drogówki" z piotrkowskiej policji prowadzili tam pomiar prędkości, podczas którego chcieli zatrzymać do kontroli kierowcę volvo. Powodem było przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o 30 km/h.

- Policjant, używając latarki z czerwonym światłem, wydał polecenie do zatrzymania się. Kierowca Volvo nie zastosował się do sygnału i jechał wprost na policjanta, który odskoczył w ostatnim momencie. Funkcjonariusze, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, od razu ruszyli w pościg za pojazdem, który uciekał w kierunku Moszczenicy - wyjaśniła rzeczniczka piotrkowskiej policji st. asp. Izabela Gajewska.

Reklama

Rzeczniczka dodała, że w trakcie ucieczki kierowca Volvo stworzył ogromne zagrożenie w ruchu drogowym.

W obszarze zabudowanym jechał bowiem z prędkością ponad 200 km/h, jednocześnie popełniając szereg innych wykroczeń, m.in. wyprzedzał na podwójnej ciągłej linii, czy na przejściu dla pieszych.

- W Moszczenicy na ulicy Wschodniej mundurowi zajechali drogę nieodpowiedzialnemu kierowcy, udaremniając mu dalszą jazdę. Był to 37-letni mieszkaniec powiatu. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wobec niego została również wydana decyzja o zatrzymaniu uprawnień do kierowania pojazdami. Volvo, którym się poruszał nie posiadało obowiązkowego ubezpieczenia, aktualnego badania technicznego, a także nie zostało dopuszczone do ruchu - przekazała rzeczniczka.

Teraz mężczyźnie zostaną przedstawione zarzuty kierowania pojazdem pomimo sądowego zakazu, nie zatrzymania się do kontroli drogowej oraz prowadzenia pojazdu bez uprawnień.

Grozi za to do 5 lat więzienia. Surowsza kara, do 10 lat pozbawienia wolności, grozi mu za czynną napaść na funkcjonariusza. Wobec 37-latka zostanie skierowany wniosek do sądu za wykroczenia, jakie popełnił podczas ucieczki.

oprac. Karol Biela

***

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Volvo V40 | zakaz prowadzenia pojazdów | brak oc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy