Polskie drogi

Tragiczne zdarzenie na parkingu

Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia, do którego doszło w środę w Świdniku. Kierowca samochodu dostawczego podczas wykonywania manewru cofania na parkingu najechał na pieszą, która w wyniku obrażeń poniosła śmierć na miejscu.

Do wypadku doszło około godz. 13. Policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na parkingu na ul. Kosynierów w Świdniku. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący pojazdem marki Volkswagen 28-letni mieszkaniec Lublina podczas manewru cofania najechał na 81-letnią pieszą. Niestety, staruszka dostała się pod koła pojazdu.

W wyniku poniesionych obrażeń kobieta poniosła śmierć na miejscu. Kierowca busa był trzeźwy. Wszystkie czynności zostały przeprowadzone pod nadzorem Prokuratora.

Trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Reklama

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi do ośmiu lat więzienia. W praktyce, przy takich tragediach, gdy kierowca ma ograniczone pole widzenia sądy orzekają znacznie niższe kary. Wczoraj informowaliśmy o wyroku wydanym ws. kierowcy, który również podczas cofania potrącił śmiertelnie pieszą. Sąd skazał go na 14 miesięcy więzienia, wypłatę zadośćuczynienia i na cztery lata zabrał prawo jazdy.

Kierowcy muszą pamiętać, że podczas cofania należy zachować szczególną ostrożność. Piesi to również osoby starsze, które nawet widząc zbliżający się pojazd, nie są w stanie szybko usunąć mu się z drogi.


Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy