Szok. Warszawa podnosi dopuszczalną prędkość

W Warszawie na odcinku ul. Puławskiej od skrzyżowania z ul. Poleczki i Pileckiego w kierunku Piaseczna limit prędkości zostanie podniesiony do 60 km/h. Nowa organizacja ruchu rozpocznie się po zakończeniu toczących się tam prac drogowych, czyli według prognoz ZDM pod koniec tego roku.

Ul. Puławska
Ul. PuławskaDarek NowakReporter

Rzecznik Zarządu Dróg Miejskich Karolina Gałecka poinformowała , że podniesienie limitu prędkości na fragmencie ul. Puławskiej wyszło z inicjatywy stołecznego Biura Polityki Mobilności i Transportu, w związku z trwającymi tam pracami drogowymi.

Gałecka przypomniała, że remont obejmuje 16 skrzyżowań na ponad 9 km trasy, gdzie m.in. budowana jest ścieżka rowerowa i trwa modernizacja sygnalizacji świetlnej.

"Nowa organizacja ruchu dotyczy odcinka ul. Puławskiej od skrzyżowania z ul. Poleczki i Pileckiego do krańca miasta, gdzie graniczy z Piasecznem, ale tylko w kierunku Piaseczna. Tam będzie można jeździć z maksymalną prędkością 60 km/h" - podkreśliła Gałecka. "Od ul. Poleczki i Pileckiego w kierunku Centrum na ul. Puławskiej nadal pozostaje ograniczenie prędkości do 50 km/h" - wskazała.

Jak wyjaśniła, "to rozróżnienie prędkości wynika z faktu, że na ul. Puławskiej po stronie w kierunku Piaseczna jest mniej pieszych i mniejsze natężenie ruchu". Zauważyła, że trwające tam prace remontowe mają zwiększyć bezpieczeństwo, m.in. dzięki zabezpieczeniu ścieżek rowerowych. Dodała, że ten sam odcinek w kierunku Centrum to obszar o większej zabudowie i cechuje się większym natężeniem ruchu.

Przewidywany termin zakończenia prac na ul. Puławskiej i jednocześnie wprowadzenia nowej organizacji ruchu przewidywany jest na koniec tego roku.

Roboty drogowe na ul. Puławskiej trwają od września ubiegłego roku. Po zakończeniu prac zostanie oddana do użytku ścieżka rowerowa, która powstaje wzdłuż Puławskiej. Będzie nią można pojechać od skrzyżowania z Domaniewską aż do granic miasta. Jednocześnie z budową drogi dla rowerów odnawiane są chodniki i modernizowana sygnalizacja świetlna.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas