Polskie drogi

Sąd nie zdąży z ukaraniem Froga? Proces trwa

Kierowca białego BMW, którego szaleńcza jazda ulicami Warszawy bulwersowała opinię publiczną w całym kraju, to 25-letni Robert Nogal. Sąd na warszawskim Ursynowie zezwolił na publikację danych pirata drogowego znanego powszechnie, jako "Frog".

Przeciwko "Frogowi" toczy się obecnie pięć procesów dotyczących szaleńczej jazdy ulicami stolicy. Policja podzieliła zgromadzony przeciwko kierowcy materiał na pięć części - w zależności od dzielnicy, po której aktualnie poruszało się białe BMW.

Jak pisze "Gazeta Wyborcza", na publikację wizerunku - podpierając się ważnym interesem społecznym - zezwolił jedynie sędzia Jakub Iwaniec. O Robercie Nogalu mówić więc można wyłącznie w kontekście sprawy dotyczącej Ursynowa. W pozostałych czterech procesach "Frog" wciąż występuje, jako Robert N.

Reklama

Sędzia Jakub Iwaniec podkreślał, że publikacja wizerunku i personaliów oskarżonego, wbrew argumentacji obrony, nie godzi w jego wizerunek. Przypomniał, że Nogal sam zamieścił filmik z szaleńczego przejazdu w internecie, więc - najwyraźniej - zależało mu na rozgłosie.

Warto dodać, że sądy z reguły nie decydują się na taki krok. Biorąc pod uwagę, że mamy do czynienia ze sprawą o wykroczenie, sytuacja jest wyjątkowa.

Proces dotyczący jazdy po Ursynowie nie zakończył się wczoraj, bo w sądzie nie stawił się biegły, który zajmował się analizą zamieszczonego w sieci nagrania. Jego opinia dotycząca ewentualnej manipulacji przy filmie (np. jego przyspieszania i montownia) jest kluczowa, bowiem w oparciu o nagranie inny biegły wyliczał prędkość prowadzonego przez Nogala BMW.

Sąd ma coraz mniej czasu na zamknięcie sprawy, bowiem 5 czerwca 2016 roku ulegnie ona przedawnieniu. W tym terminie zapaść musi prawomocny wyrok (w drugiej instancji), a nie ma wątpliwości, że obrona zdecyduje się na apelację.

Robert Nogal przed sądem na Ursynowie nie przyznał się do winy. W innych procesach Robert N. również.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pirat drogowy Robert N.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy