Polskie drogi

Remonty i utrudnienia na autostradzie A1

Na utrudnienia w ruchu związane z remontem nawierzchni 5 km fragmentu autostrady A1 oraz drogi krajowej nr 91 napotkają kierowcy w Łódzkiem. Od środy prace obejmą m.in. odcinek A1 między węzłami Tuszyn - Łódź Południe w kierunku Gdańska.

Jak poinformował rzecznik prasowy łódzkiego oddziału GDDKiA Maciej Zalewski roboty będą prowadzone na lewym pasie jezdni A1. Jednorazowo z ruchu będą wyłączane odcinki lewego (szybkiego) pasa o długości od 300 m do 2 kilometrów. W tych miejscach ruch ma dobywać się jedynie prawym pasem ruchu z ograniczeniem prędkości do 80 km/h. Roboty mają się zakończyć w czwartek.

Do soboty zaś ma potrwać remont nawierzchni na drodze krajowej nr 91 między węzłami Tuszyn (DK91/A1) i Piotrków Trybunalski Północ (DK91/S8). Jednorazowo będą nimi objęte odcinki od 300 m do kilometra, raz po jednej, raz po drugiej stronie drogi.

Reklama

Roboty będą prowadzone w godzinach 8-17. Poza nimi jazda będzie odbywała się normalnie.

"W czasie prac, ruch wahadłowy kierowany będzie ręcznie przez specjalnie przeszkolonych pracowników, co może skutkować opóźnieniami w podróży. Należy spodziewać się także lokalnych ograniczeń prędkości do 60 km/h" - wyjaśnił Zalewski.

Dodał, że aby ominąć remontowany odcinek DK 91, jadąc z Łodzi, należy skierować się na autostradę A1, a następnie zjechać do miasta na węźle Piotrków Trybunalski Południe, bądź zawrócić w tym miejscu i pojechać drogą ekspresową S8 w kierunku Warszawy. Analogicznie w przeciwnym kierunku.

W związku z pracami, drogowcy apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i bezwzględne stosowanie się do ustawionych znaków.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy