Polskie drogi

Prowadził ciężarówkę niemal 13 godzin bez przerwy

Inspektorzy transportu drogowego z WITD w Olsztynie na drodze krajowej nr 16 w Ełku zatrzymali pojazd ciężarowy, należący do litewskiego przewoźnika. Jak się okazało wykonywał on międzynarodowy transport piwa z Niemiec na Litwę.

Analiza danych cyfrowych z karty kierowcy i z tachografu cyfrowego wykazała, że od godziny 21:06 dn. 22.06.2017 r. do godziny 10:08 dn. 23.06.2017 r. tj. do momentu zatrzymania do kontroli, kierowca prowadził pojazd bez wymaganej przepisami przerwy. Łącznie kierowca prowadził pojazd 12 godzin i 44 minuty. Najdłuższa i jedyna przerwa w tym okresie wyniosła 11 minut i była przeznaczona na posiłek.

Ponadto kierowca przekroczył dzienny okres prowadzenia pojazdu o 2 godz. i 44 minuty oraz skrócił kolejny okres odpoczynku.

Inspektorzy zakazali kierującemu dalszej jazdy do czasu odbioru regularnego odpoczynku dziennego. Nałożyli też na niego karę grzywny. Natomiast w stosunku do przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne, zmierzające do wyciągnięcia konsekwencji, na podstawie ustawy o transporcie drogowym.

Reklama


ITD

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy