Polskie drogi

Protest na A2 przeciw likwidacji napraw bezgotówkowych

Z powodu protestu kierowców lawet utrudniony jest przejazd autostradą A2 w kierunku Warszawy pomiędzy węzłami Łowicz i Skierniewice (Łódzkie). Trwa rozładowywanie powstałego zatoru.

O utrudnieniach na A2 w stronę stolicy w okolicach miejscowości Dzierzgów (Łódzkie) na 398. kilometrze trasy poinformował dyżurny ruchu łódzkiego Punktu Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

"Protestowali kierowcy lawet oraz pracownicy firm zajmujących się pomocą drogową. Na miejscu było ok. 17 pojazdów, które stały na pasie awaryjnym. Ruch w tym miejscu był mocno spowolniony, ale teraz odbywa się normalnie. Protestujący odjechali" - wyjaśnił dyżurny.

Na miejscu jest policja, która kieruje ruchem w celu rozładowania ok. 6-kilometrowego korka.

Reklama

Branża motoryzacyjno-serwisowa sprzeciwia się wprowadzeniu zakazu cesji na świadczących usługi serwisowe. "Lobby ubezpieczeniowe chce nie tylko ubezwłasnowolnić klientów, którzy domagają się odszkodowania za poniesione w wypadkach uszczerbki na życiu i zdrowiu, ale także odebrać prawa klientom rozliczających metodą bezgotówkową uszkodzenia swoich samochodów" - tłumaczą protestujący. Ma to stać się, dzięki wprowadzeniu w ustawie o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych zapisu zakazującego cedowanie sporów o wysokość ubezpieczenia na profesjonalne służby prawne warsztatów naprawczych.

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy