Polskie drogi

Poważne zderzenie z motorowerem. Jest film, policja prosi o pomoc

​Policjanci poszukują sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło 7 lipca br. około godziny 21:20, w miejscowości Staniątki. 16-letni kierujący motorowerem doznał ciężkich obrażeń nóg, po tym, jak doszło zderzenia z samochodem.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policji, w miejscowości Staniątki, około godz. 21:20 kierujący samochodem typu kombi koloru czarnego, prawdopodobnie Volvo V40, na oznakowanym skrzyżowaniu nie zatrzymał się przed znakiem STOP i wymusił pierwszeństwo, doprowadzając zderzenie z jadącym drogą główną motorowerem. 

Gdy na miejscu zjawiły się służby ratunkowe, sprawcy już nie było. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które znajdują się na nagraniu, udzielały pomocy poszkodowanemu, były świadkami zdarzenia bądź posiadają jakiekolwiek informacje na temat sprawcy wypadku. 

Reklama

Kierowca czarnego pojazdu może usłyszeć zarzuty spowodowania wypadku, ucieczki z miejsca zdarzenia oraz nieudzielenia pomocy ofierze.

Policjanci z Wieliczki czekają na kontakt pod numerami telefonów  47 83 41 111 lub 47 83 41 211.

Policja przypomina, że ucieczka z miejsca zdarzenia jest najgorszą decyzją, jaką można podjąć. Udzielenie pomocy ofierze wypadku jest obowiązkiem każdego z nas i być może takie odpowiedzialne zachowanie decyduje o tym co najważniejsze, czyli o ludzkim życiu. Dodatkowo uciekinier naraża się na wyższą karę - ucieczka jest traktowana jak spowodowanie wypadku pod wpływem alkoholu co oznacza, że kara może być nawet o połowę wyższa.

Policja/Interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy