Polskie drogi

Potrącili pieszego i uciekł. Uchwyciła to kamera!

Policja w Tarnowskich Górach zatrzymała trzy osoby w związku z sobotnim wypadkiem w Kaletach. Doszło tam do potrącenia pieszego. Kierowca i pasażerowie samochodu uciekli.

Jak informuje policja, na łuku drogi, przy skrzyżowaniu ulic Lublinieckiej i Fabrycznej w Kaletach w powiecie tarnogórskim, kierujący volvo utracił panowanie nad autem, zjechał na chodnik i potrącił 25-latka, który razem z bratem szedł chodnikiem. Brat w ostatniej chwili zdołał uskoczyć przed pędzącym samochodem.

Po wypadku volvo przebiło ogrodzenie i zatrzymał się na boku. Z wraku wydostało się kilka osób, które nie udzielając pomocy ciężko rannemu pieszemu, uciekły z miejsca zdarzenia. 25-latek trafił do szpitala - jest w ciężkim, ale stabilnym stanie. 

Policjanci szybko ustalili, na kogo było zarejestrowano volvo, dzięki czemu zatrzymali trzy osoby - dwóch mężczyzn oraz kobietę. Wciąż poszukiwana jest jeszcze jedna osoba, która może mieć związek z wypadkiem.

Reklama

W internecie zamieszczono filmik, na którym zarejestrowano wypadek, widać oddalające się pospiesznie osoby, które opuściły auto oraz akcją ratowniczą.

"Jeszcze w niedzielę wstępne ustalenia wskazywały, że samochodem podróżowały trzy osoby. Teraz wiemy, że autem jechały cztery - trzech mężczyzn i kobieta. Dotychczas zatrzymano trzy osoby, są z nim obecnie prowadzone czynności" - powiedział w poniedziałek PAP sierż. szt. Jacek Mężyk z komendy policji w Tarnowskich Górach.

Zatrzymani to dwóch mężczyzn z wieku 30 i 37 lat - mieszkańcy Kalet - oraz 22-latka z Tarnowskich Gór. Poszukiwany jest jeszcze jeden z mężczyzn jadących autem. Policja ustala, kto z tej czwórki prowadził samochód. Wszyscy odpowiedzą za nieudzielenie pomocy i ucieczkę z miejsca wypadku, kierowca dodatkowo za jego spowodowanie.PAP/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama